Архіваріус. Так воювали артилеристи

автор
Записів: 67
Дата запису: 20.02.2014
Комментарів: 0

15-та гвардійська Харківська стрілецька дивізія – одне з небагатьох з’єднань, що винесло на собі весь тягар чотиримісячних боїв за визволення Кривбасу. Вдалося ознайомитися з наказом № 04/Н від 11 лютого 1944 року по 43-му гвардійському артилерійському полку.  Його командир майор Кузін  даними йому повноваженнями нагороджує своїх бійців медалями «За відвагу» та «За бойові заслуги».

Тоді війська окопалися на лінії Ново-Сергіївка – рудник Першотравневий. Нагороди одержували рядові гвардійці. Саме ті, хто постійно перебував на лінії вогню. Тож медалями «За відвагу» нагороджувалися:

Візник 2-ї батареї гвардії єфрейтор Артикбай Бурханов, таджик із Узбекистану, за те, що «31.01.1944 року під щільним артилерійським вогнем противника своєчасно забезпечував батарею боєприпасами».

Водій 8-ї батареї гвардії єфрейтор Герман Васильєв, чуваш, за те, що «31.01.1944 року під інтенсивним артилерійським вогнем противника своєчасно усунув проходження автомашин».

Старший розвідник-спостерігач управління 1-го дивізіону гвардії єфрейтор Ісак Дудько, росіянин з Орловщини (після війни оселився на Чернігівщині), удостоєний державної нагороди за те, що «в останніх наступальних боях виявив два станкові та один ручний кулемети, 75 мм гармату та 105 мм артилерійську батарею противника».

Навідник 3-ї батареї гвардії єфрейтор Микола Доценко, росіянин з Казахстану, за те, що «31.01.1944 року в районі села Веселе Поле, коли стояв на прямій наводці, своєю гарматою знищив станковий кулемет противника».

Старший телефоніст управління 1-го дивізіону, гвардії рядовий Петро Карпов, росіянин з Башкирської Автономної Республіки, за те, що «1.02.1944 року в районі селища Буденний під сильним артилерійським вогнем противника своєчасно налагодив дев’ять поривів телефонної лінії».

Водій 1-ї батареї гвардії єфрейтор Дмитро Крамаров, росіянин із Сталінградської області, за те, що він «під сильним артилерійським вогнем противника  своєчасно забезпечував ба­-
тарею боєприпасами, що стояла на прямій наводці».

Писар секретного діловодства штабу полку гвардії сержант Борис Лимаренко, українець з Харківської області, за те, що «в період прориву лінії оборони противника за важких умов під обстрілом противника своєчасно організував діловодство».

Номер гарматний 3-ї батареї гвардії єфрейтор Лука Лук’янов, росіянин з Курської області, за те, що «30.01.1944 року в районі селища Кодак у складі гарматного розрахунку знищив два станкові кулемети противника».

Номер гарматний 1-ї батареї гвардії старшина Василь Мисливець, українець з Донбасу, за те, що «в останніх наступальних боях у складі гарматного розрахунку знищив два станкові кулемети і 75 мм гармату».

Номер гарматний 2-ї батареї гвардії єфрейтор Василь Масякін, росіянин з Орловської області, за те, що «31.01.1944 року в складі гарматного розрахунку знищив 2 кулемети противника».     

Старший телефоніст 2-ї батареї гвардії рядовий Дмитро Нікітін, росіянин із Сталінградської області, за те, що «3.02.1944 року в районі селища Водяне під сильним артилерійським вогнем противника своєчасно налагодив вісім поривів телефонної лінії».  

Номер гарматний 3-ї батареї гвардії молодший сержант Василь Солохін, українець із Саратовської області, за те, що «31.01.1944 року в складі гарматного розрахунку знищив два станкові кулемети противника».   

Водій 2-ї батареї гвардії старшина Федір Савін, росіянин з Омської області, за те, що «31.01.1944 року в районі села Ново-Сергіївка під сильним обстрілом противника своєчасно забезпечив батарею, що стояла на прямій наводці, боєприпасами».   

Водій 2-ї батареї гвардії сержант Іван Тарасенко, українець із Дніпропетровської області, за те, що «1.02.1944 року під сильним артилерійським вогнем противника своєчасно поставив гармату на пряму наводку».     

Водій 4-ї батареї гвардії єфрейтор Аркадій Філіпов, росіянин із Вірменії, за те, що «31.01.1944 року під сильним артилерійським вогнем противника своєчасно забезпечував батарею боєприпасами».

Медаллю «За бойові заслуги» цим наказом нагороджений начальник радіостанції управління гвардії старший сержант Павло Литвин, українець із Кіровоградської області, за те, що «в наступальних боях зумів організувати роботу радіозв’язку».

Володимир Бухтіяров, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах