Криворізький «Заповіт» привіз з Києва дві премії

кореспондент
Записів: 57
Дата запису: 15.02.2014
Комментарів: 0

З гуртом «ПікUP», хлопцями з Тернівського району, ми зустрілися в столиці після їхнього успіху на фестивалі «Червона рута». Це найстарший та один з найбільших на теренах українського музичного простору фестиваль сучасної молодіжної музики бренду «Зроблено в Україні». І цього разу на «Червоній руті» засвітилися криворізькі виконавці.

Рекордну кількість учасників у 2013-му зафіксували на фестивалі – близько дев’ятисот. Тож новину про перемогу наших земляків сприймаєш як єлей на душу. У жанрі акустичної музики «пікапівці» отримали другу премію (цікаво, що першу тут віддали старшому і, безумовно, більш досвідченому гурту «Фолькнери», який минулоріч приїздив до нашого міста). Крім того, для «ПікUPу» судді приготували ще й спеціальну відзнаку – за втілення поезії Тараса Шевченка. Річ у тім, що для виступу на фесті криворіжці вибрали ніщо інше, як «Заповіт». Відомий шевченківський текст вони зімпровізували у стилі біт-бокс, словом, осучаснили та обіграли. Власне, цій композиції «пікапівці» й завдячують популярністю свого гурту. Потрапивши два роки тому в простір віртуальної мережі, «Заповіт» одразу ж розійшовся між багатьма користувачами – і не тільки криворіжцями. Проте самі музиканти твердять, що в майбутньому робитимуть акцент на авторських творах і поки що не збираються наживатися на славі чужих віршів. «ЧГ» поспілкувався з солістом гурту, автором текстів та музики Сергієм Сопком.

– У нас зараз багато нових пісень. З Шевченком просто так вийшло – ми взяли його відомий вірш, поклали на музику, і пішло... Але не варто вважати, що ми працюємо тільки над каверами, – розповідає Сергій. – Я будую репертуар так, щоб не переспівувати, а творити своє.

– Але вас багато хто впізнає саме за «Заповітом».

– Ні, не тільки. Одна публіка дійсно впізнає за шевченківським текстом, а інша – шибеники – вподобала пісню «Крим-і-Рим-і-нал», або «Кримінал», – усміхається фронтмен. – Що цікаво, раніше, два роки тому, ми зовсім не співали й не грали. Я, скажімо, захоплювався електронною музикою. Знав три акорди на гітарі, а хтось би мені тоді сказав, що гратиму ще й на губній гармошці, я б біля скроні покрутив... Отак. Тож я пишаюся нашим гуртом, бо за два роки ми багато зробили. На рівному місці щось і виросло.

– Чого вдалося досягти за цей час на криворізькій музичній сцені?

– Сцена у Кривому Розі – це пафосно сказано. Ми живемо в Тернівському районі, тому для нас проблематично виїжджати кудись з інструментами, але нагодою ми ніколи не нехтуємо. Хоч це і складно, збираємось і їдемо. Одначе велика частина цих концертів відбувається в гаражі – ми називаємо це «гаражники». Такі-собі рок-н-рольні вечори. Іноді випадає можливість зіграти в клубі «Madisan». Але знаєш, щоразу переконуюся в тому, що в нашому місті багато талановитих музичних команд, та майже немає публіки.

– Публіки, яка готова віддати гроші за концерт «своїх»?

– Та навіть просто публіки, яка готова прийти і послухати. Чудові концерти відбуваються при напівпорожніх залах. Усе тому, що втомленому криворізькому шахтарю чи заводчанину не до музики після тяжкої зміни. Тож на концерт приходять кум, сват і брат. Сумно. Грати нема для кого. Ніхто не може зібрати народ.

– Що ж робити?

– Ось зараз я займаюсь створенням у нашому місті організації «Об’єднання творчих авторів». Закуповую апаратуру. Хочу спробувати все організовувати сам. Художників у нас вистачає, «звукачів» теж талановитих немало. Тим паче, ми всі в одних колах обертаємося і всі знайомі. Авжеж, треба змінювати ситуацію. У музиці, як і в гаджетах, постійно виходять якісь цікаві новинки. Хочеться, щоб Кривий Ріг і криворізький меломан йшли в ногу з сучасністю. Та, на жаль, це мені поки що не по кишені. Ось нещодавно з’явилася така цікава модель гармошки... Можливості у неї, звичайно, дуже круті. Ми цікавилися, як вона працює, що за «примочки» має, щоб якось спробувати викрутитися при наших інструментах.

– Скільки ж вона коштує?

– Три тисячі гривень. Так, музика – штука дорога...

Анна Родічкіна, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах