Микола Земляний - людина, яка будує місто

Старший писатель
Записів: 20
Дата запису: 04.08.2015
Комментарів: 0

4 серпня свій 77-й день народження святкує Почесний громадянин міста Кривого Рогу, генеральний директор ПАТ «Криворіжіндустрбуд» Микола Земляний. Про життєвий вибір, плани на майбуття, своє джерело сили він розповів «ЧГ».

Вирішальний крок

Народився Микола Федорович 4 серпня 1938 троку в селянській родині, тому змалку був привчений до праці — на городі, в полі, по господарству. Та його майбутній життєвий шлях визначив один випадок. У дитинстві Микола, як і більшість хлопців-однолітків, мріяв неодмінно бути моряком, бажано - капітаном. Тому після закінчення звичайної сільської школи в 1955 році він разом з батьком поїхав до Херсона вступати до Херсонського морехідного училища рибної промисловості. Там був величезний конкурс — 8 бажаючих на 1 місце. Хлопець не дотягнув декілька балів. Повертаючись до рідного села, вони заїхали до Нікополя і дізналися, що в місцевому металургійному технікумі проводять подовжені іспити. Хлопець їх з успіхом склав і вступив до будівельного факультету. «Це неначе сама доля зробила правильний вибір. Пройшло стільки років, а й досі дякую долі, що став саме будівельником», - зізнається тепер уже сивочолий Микола Земляний.

Криворізька будівельна прописка

Після закінчення Нікопольського металургійного технікуму в 1958 році хлопець за направленням приїхав до Кривого Рогу. З тих пір його життя нерозривно пов’язано з нашим містом. Тут він розпочав свою трудову діяльність у будівельному управлінні тресту «Криворіжаглобуд», пройшов по всіх кар’єрних сходинках: від теслі до начальника управління. У 1970 році посів посаду керівника тресту «Криворіжіндустрбуд», а з 1994 року — генеральний директор підприємства, яке сьогодні носить назву ПАТ «Криворіжіндустрбуд». Фактично, «Криворіжіндустрбуд» – єдиний запис у його трудовій книжці. Це підприємство він очолює вже 45 років.

Зрозуміло, що за довгі роки у цього виробництва були як періоди трудового злету, так і важкі часи. Та трудовому колективу вистояти і працювати завжди допомагали віра в краще, величезна працьовитість і ще більше бажання перетворювати рідне місто на краще.

Віхи історії

«Наш трест завжди відрізнявся особливою працьовитістю. Тому не випадково, що саме цей трест свого часу нагородили орденом Леніна. Це в масштабах СРСР було значним визнанням. У ті часи в місті було дуже багато будівельних організацій, в котрих працювало майже 70 тисяч людей. Результати їх самовідданої праці криворіжці бачать та використовують і зараз. Це - житлові будинки, медичні установи, дитячі садочки, школи, інститути, Палаци культури, спортивні зали, басейни, дороги, мости, сквери тощо. Лише один домобудівний комбінат щорічно вводив в експлуатацію 350 тисяч метрів квадратних житла; трест «Житлобуд» спеціалізувався на об’єктах побуту, охорони здоров’я. А от трест «Криворіжіндустрбуд» — переважно на промислових об’єктах. Наші будівельники повністю побудували коксохім, цемзавод, працювали на будівництві однієї з доменних печей «Криворіжсталі», - згадує Микола Федорович.

Паралельно з промисловим будівництвом «Криворіжіндустрбуд» споруджував житлові будинки. Саме майстри цього тресту збудували цегляні будинки-красені на проспекті Карла Маркса, вулицях Костенка, 22-го Партз’їзду та інше. Щорічно в експлуатацію вводили житловий будинок виключно для працівників тресту. Отож, у 1989 році практично не було житлової черги серед його працівників.

Потім були відомі всім політичні зміни. Ті часи Микола Федорович називає не інакше, як переломними: «Починаючи з 1990 року, нашому підприємству було дуже важко. Адже власних основних фондів у нього не було, а більшість підрядних організацій ліквідувались. Аби трест існував і працював, прийняли рішення створити закрите акціонерне товариство, придбали завод з виробництва залізобетонних конструкцій та необхідну для ведення будівництва техніку. Це був новий етап розвитку тресту».

Трудові будні

Нині ж ПАТ «Криворіжіндустрбуд» з нуля відбудовує об’єкти коксохімічного виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», працює на будівельних майданчиках ПівнГЗК, ПівдГЗК. До речі, декілька років тому підприємство втілювало в життя договірні зобов’язання ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» щодо будівництва житла для металургів. Таким чином, було побудовано житло на Східному та Соцмісті.

«Криворіжіндустрбуд» уже багато років поспіль зберігає тісний контакт з криворізькими профтехучилищами. Як результат, щорічно «Криворіжіндустрбуд» стає першим робочим місцем для 130-150 молодих спеціалістів.

Підприємство, як стверджує Микола Земляний, йде в ногу з часом, намагається застосовувати у виробництві нові сучасні технології в будівельній галузі. Воно і не дивно, адже його керманич йде тільки вперед, до головної мети — зробити рідне місто ще кращим: «Мені дуже хочеться, аби наше гарне та охайне місто, і в цьому велика заслуга міської влади та міського голови Юрія Вілкула, ставало ще кращим, щоб людям жилося в ньому радісно. Розроблено проект «Кривий Ріг — місто без околиць», він поступово втілюється в життя. Це правильно: в місті не повинно лишитися жодного необлаштованого мікрорайону або вулиці».

Визнання

Без перебільшення можна сказати, що вагомий внесок у розбудову, в оновлення Кривого Рогу внесли саме будівельники «Криворіжіндустрбуду» під вмілим керівництвом Миколи Земляного. Серед знакових об’єктів: суриковий завод, Криворізький птахокомбінат, КЗРК, очисні споруди, завод «Восход», швейна фабрика, міський молокозавод №2, декілька загальноосвітніх шкіл, об’єкти побутової сфери, Георгіївська дзвіниця тощо. За великі заслуги в сфері будівництва, за особистий вклад у вирішення проблем соціально-економічного розвитку міста Микола Федорович отримав гідне визнання: орден «Знак пошани», два ордени Трудового Червоного Прапора, звання Почесний громадянин Кривого Рогу, він – повний кавалер нагрудного знака «За заслуги перед містом».

Жити по совісті

Чесність і працьовитість Микола Земляний цінить у людях в першу чергу. «Я виріс на землі, в звичайній родині. Мене вчили батьки завжди жити і працювати по совісті. Так і живу: працюю і до людей ставлюсь по совісті. Саме про трудовий колектив треба думати перш за все. Я пишаюся всіма працівниками «Криворіжіндустрбуду» і, користуючись нагодою, поздоровляю всіх будівельників з їхнім професійним святом, бажаю миру, добра, добробуту, здоров’я».

Світлана Нікітіна

0 коментарів

Останні записи в блогах