Польська бібліотека в Кривому Розі запрошує

Старший писатель
Записів: 20
Дата запису: 12.02.2015
Комментарів: 0

Великий український поет Тарас Шевченко свого часу сказав: «Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь». А отже, пізнанню чогось нового, а особливо іноземних мов, і в ті далекі часи приділялась велика увага. Тим паче – сьогодні, коли існує маса можливостей поповнити свій багаж знань та вмінь. Це й мандрівки, спілкування з носіями мови через Інтернет або особисто, самонавчання, навчальні курси, репетитори. У Кривому Розі всім бажаючим поспілкуватися польською мовою таку можливість надає бібліотека польської літератури.

Як зазначила керівник криворізької Спілки поляків «Ойчизна» Галина Помазан, це не просто бібліотека в звичному розумінні цього слова, а справжній діючий культурний центр. Адже, крім різноманітного за стилістикою написання та літературними жанрами книжкового фонду, на базі бібліотеки свої засідання та диспути проводить європейський клуб «Білий орел», відбуваються вечори польської культури, літературні читання, зустрічі з цікавими людьми – молодими криворізькими літераторами, релігійними та культурними діячами.

Ідею створення такого закладу підказало саме життя. По-перше, люди середнього та старшого віку, які володіють польської мовою, попри своє бажання познайомитися з сучасною польською літературою, але не в Інтернет-варіанті, а саме в традиційному, більш душевному — книжному, не мали такої змоги. По-друге, перед сучасною молоддю відкрились можливості отримання європейської освіти. Наприклад, у вишах Польщі діють спеціальні програми для навчання саме українських студентів. Зрозуміло, що потрібно знати іноземну мову. Але недостатньо вивчити алфавіт, правила написання та пунктуації, потрібна мовна практика. Це живе спілкування й, звичайно, книги, читання, що дозволить поповнити словниковий запас.

Всебічно підтримали ініціативу поширення серед криворізької молоді культури читання начальник відділу освіти Дзержинського району Григорій Горб та директор ЦДЮТ цього ж району Тетяна Костенко. Перші книги для майбутньої бібліотеки подарувала людина з дуже непростою долею — полька пані Христина Голованьова. Вона народилась у Варшаві, під час Другої світової війни примусово була вивезена до Німеччини, там же зустріла свою долю — хлопця з Кривого Рогу, який також був остарбайтером. Молоді люди побралися, в них народився син. По закінченню війни переїхали на батьківщину чоловіка — до Кривого Рогу, де й мешкають донині. Всі ці роки жінка не забуває свого польського коріння, а тому з великою радістю долучилася до створення польської бібліотеки.

Значну допомогу культурному центру надало Генеральне Консульство Республіки Польща у Харкові — книги, навчальні посібники, аудіокниги, начитані професійними польськими акторами. Особливе місце на бібліотечних поличках займає книжковий дарунок Здіслава Гіртлера. Декілька років тому він був у нашому місті у відрядженні, дізнався про місцеву Спілку поляків, відвідав бібліотеку... На жаль, чоловік помер від тяжкої хвороби, тому подаровані ним книги – це й пам'ять про нього.

Інформація про польську бібліотеку активно поширюється серед криворіжців. Наразі її відвідує понад 200 чоловік. Переважна більшість — це підлітки віком від 11 до 17 років, які інтенсивно пізнають польську культуру. Саме тому відвідувачам бібліотеки знання підносять у формі живого спілкування, цікавої інформації, ігор, перегляду фільмів, прослуховування аудіокниг, літературних вечорів.

Пізнавати культуру іншого народу через його літературне надбання – це цікаво. Польська бібліотека гостинно запрошує всіх бажаючих за адресою: вулиця Постишева, 38. Більш детально про режим роботи бібліотеки можна дізнатися за телефоном 0967397972 (Галина Помазан).

Світлана Нікітіна.

Фото Андрій Трубіцин

0 коментарів

Останні записи в блогах