Про це писав «Червоний гірник»

автор
Записів: 86
Дата запису: 14.02.2014
Комментарів: 2

Шановні читачі! Ми продовжуємо відлік часу до 90-річчя «Червоного гірника», яке святкуватимемо 7 грудня 2014 року. Цього року на вас чекатиме чимало приємних сюрпризів, серед яких – ретроспективна рубрика «Про це писав «Червоний гірник». Сьогодні до вашої уваги – рік 2011.

2011 рік можна влучно назвати роком поштовхів. Саме так можна охарактеризувати численні зміни в законодавчому полі і навіть у … геофізичному. Ці потрясіння не завжди були популярними і однозначно сприйнятими суспільством. Але про все від початку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про це писав «Червоний гірник» (2012)

У січні 2011-го, на свято Василя, Кривий Ріг потрусило (у прямому значенні) – у деяких районах міста відчули землетрус у 3 бали. На щастя, обійшлось без руйнувань.

Далі дійшла черга до поштовхів соціальних. Доволі широко на шпальтах «ЧГ» висвітлювали перипетії пенсійної реформи – на прямому зв’язку з читачами газети працівники Пенсійного фонду України пояснювали причини подовження пенсійного віку. Цього ж таки року було запроваджено єдиний соціальний внесок замість існуючих чотирьох соціальних платежів. На комунальній платформі доволі перспективним поштовхом стало заснування ОСББ – об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. У поміч зацікавленим у створенні об’єднань «ЧГ» надрукував цілий методичний посібник з поясненнями та рекомендаціями.

У лютому піввіковий ювілей відзначили основні цехи Інгулецького ГЗК: кар’єр, цех технологічного транспорту та автоцех. Доволі лагідним місяць лютий виявився і для глухих діток із Криворізької спеціальної школи-інтернату – тодішній губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул вручив їм сучасну звукопідсилювальну апаратуру.

«Візьміть дитину в родину» – позитивним і милосердним поштовхом у боротьбі з сирітством стало запровадження державної соціальної програми з усиновлення дітей-сиріт та створення будинків сімейного типу. Кривий Ріг, як завжди, не став пасти задніх – наші небайдужі земляки охоче забирали знедолених діток під опіку.

Кілька вагомих кроків здійснила й криворізька медицина: новий апарат дистанційної гамма-терапії отримав міський онкодиспансер, новації осучаснили лабораторію з контролю ліків, значної реконструкції зазнав пологовий будинок №2, перетворившись на перинатальний центр з найкращими лікарськими кадрами та обладнанням.

Кореспонденти-екстремали

Зневажливе слово «писаки» аж ніяк не стосується завзятих і затятих журналістів «ЧГ», не з чуток знайомих з екстримом. Не вірите? Будь ласка, козиряємо фактами.

Справжній різдвяний подарунок місту зробила шахта імені Леніна ВАТ «КЗРК», на якій було розпочато розробку нового горизонту – 1350. Можемо похизуватись, що нашим кореспондентам було не слабо обстежити новий горизонт особисто!

Так само героїчно налаштовані червоногірничани проводжали у подорож до Антарктиди нашого земляка – полярника Миколу Маковія. Щоправда, не до самого Полюсу Холоду, а трохи ближче – до криворізького
аеропорту.

Пізніше, лише набравшись мужності, ми змогли повідомити вам про підвищення вартості проїзду у маршрутках. А хто, окрім «ЧГ», набрався сміливості і запросив на прямий телефон з читачем місцевого мольфара, переможця телепроекту «Битва екстрасенсів», який пророкував долю прямісінько в слухавку? А далі ми взагалі перевершили себе – ризикнули вийти у новому форматі і з новим наповненням газети.

Боксували, плавали, футболили ...

2011-й відзначився видатними спортивними подіями: здобутками спортсменів бійцівського клубу «Барс», борців греко-римського стилю і боксерським тріумфом Євгена Хітрова.

Того ж таки року герб Кривого Рогу прикрасив верхівку Ельбрусу – переможне сходження на кавказьку гору здійснили альпіністи секції «Кривбас Альп».

Нині вже з присмаком ностальгії згадуємо футбольне життя Кривого Рогу, яке того року ще вирувало безпрограшною 13-матчевою серією ігор ФК «Кривбас».

Світовим рекордом порадувала земляків відома інваспортсменка з плавання Ольга Пашолок, перепливши 20-кілометрову дистанцію між Сімеїзом та Ялтою. Сьогодні, на жаль, її вже немає поряд з нами, але ми її пам’ятаємо...

Зіркові інтерв’ю

У 2011-му ми з задоволенням згадували всенародно улюблених кумирів. Зірками наших номерів були Люсьєна Овчіннікова і Клара Лучко, Володимир Талашко і Леонід Биков. Ми передавали вам зіркові вітання від земляків-криворіжців: популярної телеведучої Юлії Литвиненко і шоумена Володимира Зеленського. Ми розповідали вам про київську рідню Володимира Висоцького, нагадували про віщування Ванги, а навесні з гіркотою втрати прощалися з Людмилою Гурченко...

Всі професії почесні

Ми в цьому анітрохи не сумніваємось. Саме тому в деталях розповідали вам про будні розвідників і альпіністів, скульпторів і виноградарів, оперативників і працівників ДАІ, фотографів і поетів, слюсарів і кухарів, іконописців, ченців і святих отців, орнітологів і ветеринарів, працівників «МакДональдза». Та що там! Навіть про унікальні професії домовиків і народних синоптиків.

Разом із фахівцями ми навчили вас, як врятувати деревце від клею, а себе – від набридлих ГРВІ та грипу, як позбавитись від юрбищ тарганів, а взимку вберегтися від падіння крижаної бурульки. Ми цілими жменями роздавали корисні поради: як відкараскатись від алергії за допомогою СІТ-терапії, як захистити свої споживацькі права на ринку. Згадайте-но, як настійливо ми радили вам не купувати з рук рибу та зберігати чеки з крамниці.

Оце так маєш!

Ми поспішали повідомити криворіжцям дивовижні та кумедні факти. 4 січня ми з зачудуванням спостерігали унікальне часткове сонячне затемнення. Потім раділи разом з вами, коли французькі рятувальники врятували життя трьох українських альпіністів на горі Монблан. Дивувались, як львів’янам на святі Пампуха вдалося спекти найбільший у світі здобний пиріжок. Не йняли віри, яким чином у 82-річного криворіжця міг вирости зуб мудрості. Милувались результатом копіткої селекції, за допомогою якої нашому молодому землякові вдалося вивести голубів криворізької породи. Не менш приємним сюрпризом для усіх ледачих чоловіків стала чудернацька мода на неголеність терміном на три дні. Далі – на чотири і на … багато.

Деякі події 2011 року дивували й вражали. Українці з подивом дізнавались, що на Тернопільщині у Ведичній академії дітлахів навчають варити чар-зілля, зцілювати руками і керувати стихіями. Але найбільш нечуваною і вражаючою новиною, мабуть, можна назвати підвищення виплат при народженні дітей: за першу дитину держава призначила 26 050 гривень, за другу – 50 100, за третю – 100 200! Звісно, криворіжці й у цьому не стали пасти задніх, рятуючи демографічну ситуацію від кризи.

Серед найбільших культурних розчарувань року назву, мабуть, вечір зустрічі шанувальників з великою письменницею сьогодення Ліною Костенко. Вечір, який, на жаль, так і не відбувся….

Тетяна Дрєєва, "Червоний гірник".

2 коментаря

Останні записи в блогах