«Тетянин день» стартував з Кривбасу

кореспондент
Записів: 47
Дата запису: 27.02.2014
Комментарів: 0

Минулої п’ятниці, у переддень відзначення 70-ї річниці визволення Кривого Рогу від німецько-фашистських загарбників, наша землячка, заслужена артистка України Тетяна Піскарьова вийшла на рідну для неї сцену ДП «Овація», щоб подарувати глядачам і шанувальникам її творчості нову концертну програму «Тетянин день».

Фоторепортаж

Вона складалася із власних нових пісень, з попурі на тему пісень з кінофільмів про Велику Вітчизняну війну, а також з пісень, які давно стали, як, приміром, славнозвісна «Пташечка-перепілочка», візитною карткою співачки. Як людина, котра уважно слідкує за творчістю Тетяни Піскарьової від найперших її кроків на естраді, скажу, що нова програма явила нам не тільки яскраву вокалістку, а й вдумливу, непересічну особистість, чиї емоції нікого не лишили байдужим. Навіть гімн Кривого Рогу, до якого ми звикли вже, як до частки своєї душі, у нинішньому виконанні співачки зазвучав більш глибоко та емоційно насичено. Гарним доповненням програми стали прем’єра кліпу на пісню «Повернись», а також дует Тетяни Піскарьової з відомим криворізьким шансоньє Володимиром Мацкевичем та виступ юних вихованців театру естрадної пісні «Аліса», засновницею якого свого часу була Тетяна Піскарьова. Словом, «Тетянин день» подарував усім, хто прийшов на концерт, дві години великої мистецької насолоди.

По завершенні концерту Тетяна Піскарьова дала ексклюзивне інтерв’ю для «ЧГ».

– З концерту в Кривому Розі розпочинається мій тур містами України під назвою «Тетянин день», – говорить співачка. – У його рамках відбудеться презентація кліпу на пісню «Повернись», який сьогодні криворіжці побачили першими. Це моя особиста соціальна акція, спрямована на те, аби жодна мама не змушена була кидати напризволяще своїх дітей і їхати на заробітки за кордон, щоб жодна дитина не залишалася без материнських обіймів, не лягала спати без материнського поцілунку. Своєю піснею я хотіла закликати українських жінок не забувати про свої материнські обов’язки. Давайте помолимося разом, аби наша багатостраждальна держава нарешті подолала труднощі і створила такі умови для всіх українських мам, щоб вони не розлучалися більше зі своїми дітьми. Хай кожна мати має щастя щодня бачити радісні очі своєї дитини, слідкувати за кожним її успіхом, новою сходинкою в житті. Також у цьому турі планую показати ряд нових своїх творів – за останні 5 років я написала багато пісень, де мої не тільки музика, а й тексти. Прагну, щоб якомога більше людей познайомилися з ними. Адже для чогось же мені Бог відкрив таке уміння, а отже, наче антена, я мушу передавати своїм глядачам, слухачам те, що з Його поміччю створено мною. Вбачаю в цьому свою духовну місію.

– Якими містами проляже твій тур?

– «Тетянин день» крокуватиме по Західній Україні – Тернопіль, Івано-Франківськ, Львів, оскільки заробітчанська доля найбільше торкнулася жінок із західних областей і діти там потребують найбільшої на сьогодні підтримки, адже при живих матерях ростуть, вважай, сиротами. І якщо хоч одне жіноче серце відгукнеться на слова «Мамо, повернись!», на кліп, який я сьогодні тут представляла, якщо українські чоловіки зрозуміють, що час подбати про державу так, щоб вона на горе дітям і родині не випихала жінок на тяжкі далекі заробітки, вважатиму, що здійснила цей тур недаремно. Тож дуже чекаю на зустріч з майбутніми глядачами.

– На жаль, твій другий концерт у Кривому Розі скасований у зв’язку з оголошеною жалобою. Розкажи про твоє особисте ставлення як митця, як киянки, котра опинилася в епіцентрі подій, до того, що відбулося.

– Ми сьогодні говоримо на таку болючу тему, як туга матері, котра розлучається зі своєю дитиною. Я теж мати, тож поділяю горе і сльози тих матерів, які втратили в ці дні своїх дітей навіки. Ми народжуємо синів не для того, щоб вони ставали мішенню для снайперських куль на рідній землі, а для того, щоб вони прикрашали цю землю, цю країну. Кожну смерть у Києві сприймаю як особисту втрату і хочу підтримати кожну маму, яка ховає сьогодні свою дитину. Хай Бог дасть їм сил упоратися зі своїм невимовним болем. З розумінням ставлюся до відміни завтрашнього концерту, бо повірте, мені й сьогодні було непросто співати пісні про кохання, взагалі про щасливе життя на тлі того, що сталося. Але водночас тішуся тим, що мені вдалося хоч на якісь короткі 2 години відволікти людей, котрі прийшли на концерт, від сумних думок, від того горя і тих жахів, які буквально заполонили всі телеекрани і нашу свідомість. Тому мистецьким і суто людським завданням ставила так проспівати свій «Тетянин день», аби мої глядачі хоч на мить позбулися заціпеніння душі, відчули і сприйняли позитивну емоцію, яку я весь час посилала в зал. Якщо це вдалося, значить, мої зусилля не марні.

– Після завершення туру що плануєш робити далі?

– На серпень у мене вже заплановано концерти в Дніпропетровську та в Київській філармонії, де буде представлено нову програму, яку, до речі, ми готуємо спільно з хором та симфонічним оркестром Криворізького музичного училища, – «Найкращі хіти ХХІ століття». Сподіваємося, що це буде помітна мистецька подія.

Мотрона Панова, "Червоний гірник". Фото Андрія Трубіцина

0 коментарів

Останні записи в блогах