Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім

завід. від. соціально-побутових питань
Записів: 24
Дата запису: 07.03.2014
Комментарів: 1

Ми продовжуємо спілкування з читачами в рамках рубрики, яка в «ЧГ» уже стала традиційною. Нині пропонуємо чергову добірку запитань городян і наших відповідей на них.

Хто сплатить борги покійника?

– У спадок від дядька мені дісталась квартира на Сонячному, – розповідає Валентина Гнатівна. – Але потім з’ясувалось, що за цією квартирою нараховується кілька тисяч гривень боргів за житлово-комунальні послуги. Хто ці борги повинен сплатити, чи може спишуть, бо вони були нараховані, виходить, покійнику?

Ні, не спишуть. Спадкоємець, який набуває право на майно після спадкодавця, разом з цим перебирає на себе й усі зобов’язання, пов’язані з успадкованим майном. У тому числі й щодо потреби оплати житлово-комунальних послуг, зокрема накопиченої заборгованості. Таким чином, від того моменту, як ви стали повноправним господарем колишньої дядькової квартири, разом з цим отримаєте і його кількатисячну заборгованість з оплати раніше наданих послуг.

Одначе для спадкоємців існує певна засторога. Вона полягає в тому, що за боргами чи іншими зобов’язаннями спадкодавця спадкоємець відповідає на суму, не більшу за вартість отриманого спадку. Проте, здається, вартість одержаної у спадок квартири таки більша за суму навіть кількатисячних боргів.

Хто відповідає за зниклий акт?

– У мене сталась дивина, справжня чудасія, – ділиться жителька вул. Сиволапа, 44 Валентина Олексіївна. – Річ у тому, що в моїй квартирі доволі холодно, тож запросила комісію на чолі з майстром дільниці зафіксувати це документально, щоб скласти відповідний акт. Комісія в мене побувала, акт склала, і майстер дільниці забрала його з собою, пообіцявши віддати через кілька днів. Та минув тиждень, пішов другий – нікого й нічого. Тоді сама пішла до нашого управителя «Дивобуд», щоб дізнатись про долю акта. І з’ясувалось, що за цей час майстер встигла звільнитись і акт буцімто забрала із собою. То як мені тепер бути?

Загальне правило – підписує не людина, а посада – діє й у даному випадку. Якщо на момент складання акта майстер була представником підприємства «Дивобуд», то саме це підприємство несе відповідальність за схоронність і подальшу долю документа. Тож рекомендуємо повторно звернутись до управителя з тим, щоб він або відновив той акт, або комісійно склав новий.

Хто відповідає за собаку?

– У нас дуже дружний будинок, - розповідає мешканка вул. Добролюбова, 15 Людмила В’ячеславівна. – Люди справді переймаються не тільки власною оселею, а й своїм подвір’ям, тому гуртом усіляко прикрашають і доглядають його, створюють квітники та газони, тобто підтримують лад і красу. Нас помічали й на міському та районному рівнях, присуджуючи саме нашому подвір’ю почесні місця в міському та районному конкурсах з благоустрою. Одначе нещодавно в будинку з’явився новий сусіда. Мало того, що він не бере участі у загальнобудинкових заходах з підтримки благоустрою – нехай це лишається на його совісті, так ще й на подвір’ї вигулює свою вівчарку без повідка та намордника. Сусіди її бояться, діти – плачуть, а собака випорожнюється на квітниках та псує трояндові кущі. Скільки разів робили зауваження цьому сусіду, та йому байдуже до наших слів. Як припинити таку загрозу всьому будинку?

Передовсім треба сказати, що за собаку відповідає його господар, котрий, завівши пса, а тим паче вівчарку, взяв на себе зобов’язання контролювати поводження тварини. З ваших слів виходить, що одна людина порушує одразу кілька настанов правил утримання тварин, зокрема – вигул небезпечної собаки без повідка та намордника, а також порушуються й правила благоустрою, оскільки пес псує квітники та нищить трояндові насадження. Для попередження цього мешканцям потрібно звернутись до правоохоронних органів – передовсім до дільничного міліціонера – з письмовою заявою щодо потенційної небезпеки на подвір’ї та порушення своїх законних прав. Правоохоронці у такому разі мають вжити невідкладних заходів до господаря вівчарки, аби той, з одного боку, вигулював свого пса виключно на повідку та в наморднику, а з іншого – у встановлених для цього місцях, до яких подвір’я будинку, між іншим, не належить.

Як приборкати скажений лічильник?

– Влітку минулого року мені навіщось поміняли електролічильник, - говорить жителька вул. Димитрова, 98 Валентина Матвіївна. – Спочатку все було нормально, але в жовтні лічильник ніби сказився – став накручувати такі страшенні суми, що за місяць виходило і півтораста, і двісті, й навіть більше гривень. Ніколи раніше подібного не було, а тому я стурбувалась і одразу викликала жеківських електриків. Вони прийшли, все перевірили, у тому числі – чи не підключився до мене, бува, хтось сторонній, але нічого не знайшли. Між тим, лічильник продовжує мотати навіть тоді, коли жоден електроприлад у квартирі не працює. Пішла до енергозбуту – там від мене просто відмахнулися. Як же мені тепер бути, чи так довіку й платитиму невідомо за що?

Заміна електричних лічильників у побутових споживачів «Дніпрообленерго», як неодноразово декларувалось компанією, здійснювалась виключно заради того, аби проводився чіткий облік обсягів споживання. Задля цього закуповувались електролічильники, котрі потім безкоштовно встановлювались у споживачів. Тонкість полягає в тому, що при цьому сам прилад обліку залишається власністю енергетиків, тобто абоненти не мають на нього ніякого права. Відтак, коли від вас «просто відмахнулися» на місцевому рівні, тоді радимо з цією проблемою письмово звернутись до інформаційно-консультаційного центру «Дніпрообленерго» за такою адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Ленінградська, контактний телефон (056)373-45-88.

Відповідну заяву бажано відправити цінним листом з повідомленням, щоб мати впевненість у доставці відправлення.

Як зменшити кількість авто у дворі?

– Так уже сталося, що в мене алергія на автомобілі, - жаліється Діна Дмитрівна з вул. Костенка, 2. – І, як на лихо, всенький наш двір чи не всуціль заставлений цими залізними коняками, що не пройти, не протиснутись. Чи можна якось цьому протидіяти, щоб машин у дворі було хоча б поменше?

У такому разі слід звернутися до управління благоустрою та житлової політики виконкому міськради разом із відділом Державтоінспекції з тим, аби на в’їзді до вашого подвір’я було встановлено знак «Рух заборонено», яким забороняється рух усіх транспортних засобів, окрім дуже окремих випадків. У такому разі кількість транспорту у вашому дворі має відчутно зменшитись. Звісно, таке звернення має бути колективним, тим самим підкреслюючи, що це думка не одного жильця, а мешканців усього будинку.

Едуард Білик, "Червоний гірник".

1 коментар

Останні записи в блогах