Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім

завід. від. соціально-побутових питань
Записів: 24
Дата запису: 14.03.2014
Комментарів: 0

Ми продовжуємо спілкування з читачами в рамках рубрики, яка в «ЧГ» уже стала традиційною. Нині пропонуємо чергову добірку запитань городян і наших відповідей на них.

Плата – за квартиру

– У своєму будинку ми разом із сусідами самотужки прибираємо на подвір’ї, самі миємо у під’їздах, самі ж доглядаємо за своєю територією, - ділиться жителька вул. Технічної, 9 Людмила Василівна. – І зовсім незрозуміло, за що КП «ЖЕО №35» виставляє чималі суми за квартиру – кому 70-80, а кому й по 120 грн. за січень треба заплатити. Звертаєшся до житловиків – нічого не пояснять, тільки ще більше заплутають. Де ж нам правду дізнатись?

Можемо вам допомогти й розшифрувати, за що саме виставили вам січневу плату за утримання будинку й прибудинкової території, спираючись на інформацію КП «ЖЕО №35». Справді, ні в самому будинку, ні навколо нього жеківці ніяких робіт не проводили, а тому за цими статтями в нарахуваннях проставлено нулі. Натомість у січні по вашій двоповерхівці кілька разів проводились роботи з відновлення теплопостачання та усунення повітряних пробок у мережі, у тому числі в аварійному порядку за допомогою фахівців КП «Послуга». Тож маємо всього три статті витрат – «Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання і зливової каналізації та з ліквідації аварій у внутрішньобудинкових мережах», «Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв» та «Освітлення місць загального користування і підвальних приміщень та підкачування води». У першому випадку вартість робіт визначена в розмірі 1,1927 грн./м2, у другому - 0,0004 грн./м2, а в третьому - 0,1523 грн./м2. Таким чином загалом виходить 1,1927 + 0,0004 + 0,1523 = 1,3454 грн./м2. Відтак, якщо площа квартири дорівнює, приміром, 50 м2, тоді січнева плата за утримання будинку та прибудинкової території становитиме 50 м2 х 1,3454 грн./м2 = 67,27 грн., причому ці платежі без врахування плати за холодне водопостачання та водовідведення.

Натомість, ситуація у вашому будинку, а також у всіх інших, які наразі обслуговуються КП «ЖЕО №35», невдовзі кардинально зміниться. Оскільки відповідно до рішення управління благоустрою та житлової політики виконкому міськради, переможцем у конкурсі на право стати управителем багатоповерхівок, які допоки обслуговуються 35-м, стало ТОВ «ЖИТЛОСЕРВІС-КР». І вже через місяць саме цей управитель перейме на себе зобов’язання з утримання будинків та прибудинкових територій переважної частини Саксаганського району, у тому числі й вул. Технічної, 9.

Затопив сусід

– Лихо в нас – затопив сусід зверху, - жаліється мешканка вул. Дмитра Донського, 27 Любов Петрівна. – Причому настільки сильно, що прорвало опалення на п’ятому поверсі, а дісталося аж на наш третій. Чоловік сам побіг у підвал і перекрив подачу, щоб врятуватись від потоку зі стелі. Потім прийшов майстер з ЖЕКу, оглянув наслідки, обіцяв скласти акт про затоплення. Що з цим документом далі робити? Бо хочу, аби сусіди відшкодували мені збитки.

Навіть те, що прорвало у сусідів, зовсім не говорить про те, що саме вони винуваті в цій аварійній ситуації. Визначити, хто саме несе відповідальність, і повинна спеціально утворена комісія, котра складає акт, який вам наразі тільки пообіцяли надати. Але навіть якщо в ньому винними будуть визнані сусіди зверху, то потрібен ще один документ – кошторис на проведення відновлювальних робіт, який повинен складатись уповноваженою організацію, що має відповідну ліцензію на здійснення таких робіт. Замовити подібне обстеження можна в проектних, науково-дослідних інститутах і деяких інших організаціях, яких у місті достатньо.

Опісля того, як ви матимете акт щодо винних у затопленні та кошторис на відновлювальні роботи, з цими документами потрібно звернутись до винуватця з вимогою про відшкодування завданих вам збитків. У тому разі, якщо той відмовиться здійснити це в добровільному порядку, єдиний вихід – звертатись до судових органів.

Ремонт під’їзду за спільний рахунок

– Наш управитель «Житлокомцентр» провів ремонт одного з під’їздів нашого будинку, за що виставив усім мешканцям додатково понад 18 тисяч гривень, - розповідає жителька вул. Тухачевського, 55 Галина Іванівна. – Нині триває ремонт ще одного під’їзду. То невже й після цього платитимемо за нього всі разом?

Так, усі разом, бо законодавством покладена колективна відповідальність на всіх мешканців будинку за всі роботи з утримання, які в ньому проводяться. Таким чином, якщо ремонтується навіть не ваш під’їзд, то ви за це також будете платити, як і мешканці інших під’їздів, коли врешті дійде черга ремонтувати ваш.

Але тут є одна особливість. Річ у тому, що такі обсяги, як-то ремонт під’їзду або інші роботи, котрі не входять до встановленої плати за утримання будинку і прибудинкової території, можуть виконуватись тільки за умови згоди та колективної заявки мешканців.

Газовий перерахунок стосується не кожного

– Моїй кумі газівники повідомили, що в її приватному будинку виконано перерахунок за якоюсь там категорією, - говорить Лідія Степанівна з вул. Косіора. – А в моїй квартирі не так давно поставили безкоштовний газовий лічильник. То мені також проведуть перерахунок вартості газу?

Газовий перерахунок за категорійністю споживачів дійсно проводиться щороку в січні-лютому за результатами споживання обсягів палива в попередньому році. Як нас проінформували в ПАТ «Криворіжгаз», такий перерахунок стосується переважно тих, хто використовує блакитне паливо для опалення приміщень, споживаючи до 2500 м3, до 6000 м3, до 12000 м3 або більше 12000 м3 на рік. Кожен абонент, хто підпав під перерахунок із збільшенням чи зменшенням категорії, буде письмово проінформований газівниками. Причому кількість таких абонентів незначна – близько 5 відсотків від загальної.

Едуард Білик, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах