Як не знаю — запитаю, а як знаю — відповім

завід. від. соціально-побутових питань
Записів: 24
Дата запису: 12.01.2015
Комментарів: 2

Пропонуємо вашій увазі звіт з минулого сеансу зв’язку з нашими читачами щодо житлово-комунальних проблем, створений виключно за зверненнями людей з цієї тематики і нашими відповідями на них.

Скільки платять діти війни?

- Разом з моїм чоловіком живемо у приватному будинку, - розповідає Тетяна Василівна з вул. Толстого, 21. - Ми обидва користуємось пільгами як діти війни, але донині ніяк не можемо зрозуміти, скільки кубометрів газу та кіловат електроенергії можемо використовувати за своїми пільгами. Прошу розповісти про це на сторінках «Червоного гірника».

Щодо нарахування за газ дітям війни звернулися до ПАТ «Криворіжгаз», і ось який приклад місячних розрахунків він надав.

Приватний будинок площею 65 м2 має таке газове обладнання: опалювальний прилад (котел), газову плиту та проточний газовий водонагрівач (колонку). Будинок обладнаний газовим лічильником, в оселі зареєстрований один непрацездатний, який має пільгу як дитина війни.

Застосовуються визначені параметри для пільгового нарахування.

Санітарна норма для розрахунку нарахування опалення:

21 м2 на 1 людину + 10,5 м2 на домоволодіння = 31,5 м2

Норма витрат природного газу на 1 м2 опалювальної площі – 7 м3

Норма витрат природного газу на 1 людину на користування плитою та колонкою - 18 м3

Ціна газу за 1 м3 для першої цінової категорії - 1,089 грн.

Коректувальний коефіцієнт по Дніпропетровській області для розрахунку розміру витрат природного газу на опалення для приватного сектору - 0,982

Розрахунок нарахування витрат газу на опалення і на газову плиту та колонку:

31,5 м2 х 7 м3 х 0,982 + 18 м3 = 234,5 м3

234,5 м3 х 1,089 грн. х 0,75 = 191,53 грн.

Усього нараховано з урахуванням пільги: 191,53 грн.

Такі підходи застосовуються згідно з соціальними нормативами споживання холодної та гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів, газопостачання, електроенергії, які урядовим рішенням встановлено єдиними для всієї України. Відповідно до них, говорячи також і про електроенергію, визначено, що електропостачання у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами, на пільгових умовах надається у таких розмірах на місяць:

90 кВт/год. на сім’ю з однієї особи, плюс 30 кВт/год. на іншого члена сім’ї за наявності централізованого постачання гарячої води;

120 кВт/год. на сім’ю з однієї особи, плюс 30 кВт/год. на іншого члена сім’ї за відсутності централізованого постачання гарячої води.

Кому надається допомога?

- Мене цікавить ситуація з субсидією, - звертається Микола Сергійович з житломасиву Карачуни. - А саме: кому вона надається - безпосередньо власнику житла чи зареєстрованим у ньому мешканцям - і на яку площу?

Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Щодо площі, на яку призначається субсидія, то соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 13,65 м2 на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 35,22 м2 на домогосподарство, тобто 48,87 м2 на одну особу. При цьому необхідно зважити, що призначення субсидії навіть за рішенням комісії на збільшену понад норму площу житла не передбачено.

Чи платити за недобране?

- Цього року отримала субсидію вперше і тому не вповні розумію, що й до чого, - визнає Людмила Миколаївна з вул. Спаської, 17. - Ось, приміром, за субсидією мені надали 120 кіловат електроенергії на місяць, та насправді я використовую не більше 75-ти. То що, за недобране доведеться доплачувати? Або ще: за обслуговування будинку і прибудинкової території мені за субсидією визначено платити 25 з чимось гривень на місяць, натомість управитель за мою однокімнатну квартиру мені виставляє більше сорока. То скільки ж мені платити, щоб, бува, якихось боргів не з’явилось?

Як пояснюють в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому міськради, перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума призначеної субсидії, яку органами соціального захисту населення переказано на рахунки постачальників послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством унаслідок економії споживання послуг, зараховується виробником як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.

Інакше кажучи, якщо ви використали на місяць до 120 кіловат електроенергії, то й оплачуєте її звичайним порядком з урахуванням призначеної субсидії, без потреби оплати недобраних обсягів. А ось якщо використали більше визначеної межі, ось тоді до 120 кіловат - за субсидією, а надлишково використані кіловати - на загальних підставах.

Щодо плати за утримання будинку і прибудинкової території, то оплачуйте рівно стільки, скільки було визначено за субсидією. У будь-якому разі за результатами піврічного періоду, на який призначається цей вид адресної соціальної допомоги, буде здійснено перерахунок нарахувань та проведеної споживачем оплати.

Син субсидії завадить?

- У квартирі зареєстровані ми удвох з дорослим сином, - розповідає пенсіонерка Євгенія Андріївна з вул. Карбишева, 5. - Але насправді він живе у зовсім іншому місці. Чи дадуть у такому разі мені субсидію?

У цьому випадку за основним порядком субсидію, швидше всього, вам не призначать. Але для таких і подібних випадків існує порядок призначення субсидії за рішенням спеціальних комісій при виконкомах райрад. У такому разі, гадаю, це питання може бути вирішене на вашу користь, адже ви пенсіонерка. Для цього потрібно звернутись до управління праці та соціального захисту населення за місцем мешкання. З тією лише різницею, що потрібно буде написати не одну заяву, а дві, бо друга має бути подана на розгляд згаданої комісії. Можливо, потрібно також буде представити ще певні документи. Але це вирішуватиметься на тій комісії, якій, не виключено, буде достатньо і однієї лише заяви. Головне, що призначення субсидії можливе й у такому випадку також.

***

Зважаючи на посилення інтересу городян до надання житлово-комунальної субсидії, нагадаємо номери прямих телефонів районних управлінь праці та соціального захисту населення, за якими можна отримати додаткові консультацію щодо цього:

Дзержинський район – 92-81-40;

Довгинцівський район – 71-44-19;

Жовтневий район – 406-00-80;

Інгулецький район – 21-39-03, 22-31-45;

Саксаганський район – 64-43-83;

Тернівський район – 38-02-60;

Центрально-Міський район – 90-08-26.

Едуард Білик, "Червоний гірник".

2 коментаря

Останні записи в блогах