Ювіляри. 10 миттєвостей «Фолькстону»

автор
Записів: 86
Дата запису: 03.12.2013
Комментарів: 0

Ви просто не можете не знати цих талановитих хлопців – Євгена Мєдвєдєва, Василя Бабиніна, Вадима Маршалковського, Еміна Алієва, Богдана Семчука і Павла Пшеборовського. Вже 10 років вони дарують слухачам години насолоди багатоголосним виконанням творів історичної, соціальної, любовної та сімейно-побутової і духовної тематики. Ці криворізькі соловейки – чоловічий вокальний ансамбль «Фолькстон».

Заснований 2003 року на базі Криворізького музичного училища студентом III курсу Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Євгеном Мєдвєдєвим, колектив став невід’ємною частиною культурного життя Криворіжжя. У складі ансамблю були студенти та випуск­ники музучилища різних років та різних спеціальностей, з роками колектив змінювався, зростав і вдосконалювався.

Що то за хлопці, хлопці-молодці!

Надовго запам’ятали хлопці свій перший виступ на великій сцені не в народних костюмах, як завжди, а в концертних смокінгах – це було 22 лютого, День визволення Кривого Рогу. У виконанні «Фолькстону» щемно зазвучала «Песня о далёкой Родине» з кінофільму «17 мгновений весны». Знаковим моментом учасники ансамблю вважають благословення єпископа Криворізького та Нікопольського Єфрема на випуск компакт-диску «Моїй Україні», через те до подальшої концертної діяльності ставляться дедалі вимогливіше й відповідальніше. Вони багато працюють над балансом голосів, вносять ідею додати до чоловічого виконання жіночий голос.

 «Фолькстон» усе частіше запрошують на святкові урочистості до Дня незалежності, Дня міста, Різдвяних та професійних свят. Початок чергового етапу творчого життя колективу почався з виступу солістів ансамблю Є.Мєдвєдєва, О.Балабана та М.Клинецького на ювілейному концерті камерного хору «Відродження». Колектив отримує надійні перспективи для подальшого продуктивного розвитку свого творчого потенціалу. Поступово ансамбль починає активне гастрольне життя. У складі камерного хору «Відродження» хлопці вирушають до Праги на Міжнародний різдвяний фестиваль, де хор отримує І премію та здобуває Золотий приз.

Своє перше п’ятиріччя колектив відсвяткував філармонійним концертом, зібравши друзів і колег. Справжнім апофеозом вечора було живе виконання трьома колективами гімну Кривого Рогу «Кривий Ріг – моє місто». З тієї пори «Фолькстон» неодноразово виступає ініціатором спільних творчих проектів з іншими представниками камерного напряму: концертним ансамблем народних інструментів «Рапсодія» (худ. кер. Є.Прохоров), джазовим оркестром студентів естрадного відділу (кер. І.Курило), вокальним ансамблем «Співаночки» (кер. Т.Мєсропова) і симфонічним оркестром музичного училища (диригент – Н.Чернійчук).

Богородице Діво, радуйся!

Популярність колективу зростає – він виступає перед працівниками криворізьких підприємств, його потужні голоси звучать на наймасштабніших міських заходах. За десятиліття своєї діяльності – відзначений численними грамотами, дипломами фестивалів різних рівнів. Виступів «Фолькстону» з радістю чекають міліціонери, металурги й залізничники. Ансамблю аплодують не лише в рідному місті, а й у Запоріжжі, Нікополі, Дніпропетровську. «Фолькстон» нерідко бере участь у доброчинних акціях, з душею вітає ветеранів, людей похилого віку, вихованців дитячих притулків. Окреме слово – про шанобливе ставлення колективу до традиційних православних свят, адже учасники ансамблю є співаками хору та прихожанами храму Іверської ікони Божої Матері Криворізької єпархії Української Православної Церкви. Так, з нагоди свята Різдва Божої Матері, колектив бере участь у міському фестивалі Богородичних піснеспівів «Богородице Діво, радуйся!».

– «Фолькстон» – різноплановий колектив із великими перспективами, – аналізує підсумки першого творчого десятиліття його художній керівник Євген Мєдвєдєв. – Мистецтво та духовне збагачення для нас на першому плані. Не забуваємо дякувати людям, які допомагають нам у становленні: заступнику міського голови Валентині Бєрлін, директору музичного училища Людмилі Ракітянській, завідуючій відділом «Хорове диригування» Тетяні Мєсроповій і всьому колективу училища, директору ПК ім. Артема Сергію Мігуші та багатьом нашим викладачам і друзям. Ми намагаємось із завзятістю та оптимізмом крокувати шляхом нових творчих звершень, рухатись до своєї мети.

Наскільки хлопцям це вдається, зможете розсудити самі, якщо завітаєте на їх ювілейний концерт 10 листопада о 17.00 в ПК ім. Артема. Вхід вільний.

Тетяна Дрєєва, "Червоний гірник"

0 коментарів

Останні записи в блогах