Міські програми підтримки ОСББ допомагають робити домівки криворіжців затишними та комфортними

08.10.2019, Комуналка
Друкувати

У рамках муніципальних програм з підтримки ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків) за вісім років у Кривому Розі відремонтовано понад 150 будинків. На таку підтримку ОСББ криворіжцям виділено з міського бюджету майже 57 млн грн.

Капітально ремонтували покрівлі, оновлювали міжпанельні шви, утеплювали фасади, міняли ліфти, системи централізованого опалення і холодного постачання, модернізували електричні мережі та електрощитові.

У Кривому Розі створено вже майже 600 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Тільки за минулий рік було створено 68 нових ОСББ.

«Криворіжці беруть на себе відповідальність не тільки за власне житло, але й за будинок і прибудинкову територію. Місто, зі свого боку, надає допомогу з місцевого бюджету на виконання ремонтних робіт. Така спільна турбота про місто і поліпшення житлового фонду, дуже ефективна. У цьому році передбачено 10 млн грн на капремонти ОСББ», - зазначив директор департаменту розвитку інфраструктури Іван Карий.

У 2019 році проведений відкритий конкурс міні-проектів «Мій будинок - ОСББ». З 73 учасників визначені 13 переможців, які отримали сертифікати переможців. Жителі самостійно визначали, що вони планують відремонтувати в своєму будинку. Важливо відзначити, що жителі самі обирають підрядну організацію і на всіх етапах самостійно контролюють якість виконання робіт. На разі, реалізація проектів ОСББ триває.

Також, у Кривому Розі вже третій рік поспіль діє програма відшкодування частини кредитів, що надають ОСББ та житловим кооперативам для проведення в оселі енергоефективних заходів. Вже з початку 2019 року 36 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків отримали з міського бюджету 1,3 млн грн для того, щоб погасити частину кредитів на впровадження енергозберігаючих технологій. Вони установили в будинках сучасні пластикові вікна і двері, утеплили фасади та оновили міжпанельні шви своїх будинків.

«Завдяки міським програмам підтримки ОСББ, у криворіжців з’явилась реальна можливість капітально ремонтувати конструктивні елементи своїх будинків і внутрішньо-будинкові системи», - підкреслив Іван Карий.

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах