На виконання розпорядження мера: у грудні криворіжцям зменшили нарахування за тепло

22.01.2020, Комуналка
Друкувати

Керівники теплопостачальних підприємств Кривого Рогу доповіли міському голові про проведену у січні роботу щодо корегування платіжок своїм абонентам.

Нагадаємо, що закупівельні ціни на газ для підприємств теплозабезпечення у грудні були знижені, у зв'язку з чим уряд схвалив рішення, яке дозволяє тепловикам переглядати нарахування за теплову енергію. Відповідно до вимог постанови Кабміну № 1082 та на виконання розпорядження мера теплогенеруючі підприємства міста розрахували коефіцієнт перерахунку та визначили відсоток зменшення нарахувань. Для комунальної «Криворіжтепломережі» він склав 21,5 %, для державної «Теплоцентралі» - 21,7 %; Дніпровського управління регіонального будівництва – 19,3 %.

Доповідаючи міському голові, директор КП «Криворіжтепломережа» Сергій Мітін зазначив: «Підприємство виконало корегування за грудень. У платіжних документах, які ми надали абонентам нарахування, знижені на 21,5%. Наведу приклад. У платіжках за грудень нарахування для однокімнатної квартири склали 1195 грн 75 коп. перерахунок становить 257 грн 01 коп і в цілому до сплати – 938 грн 74 коп. По двокімнатній квартирі: нарахування за грудень 1697 грн 54 коп, перерахунок - 364 грн 87 коп і до сплати 788 грн 40 коп. По трикімнатній – нараховано за грудень 2 188 грн 65 коп, перерахунок 470 грн 43 коп, в підсумку до сплати -1718 грн 22 коп».

«Споживачам треба зрозуміти, що порівнювати рахунки листопада та грудня у бік зменшення не зовсім коректно. Адже у листопаді температура повітря була вища за грудневі показники. Тож, криворіжці спожили більші обсяги теплової енергії», - додав Сергій Мітін.

Потрібно зазначити, що у абонентів, будинки яких обладнані приладами обліку, плата за послуги напряму залежить від обсягу спожитої теплової енергії у відповідному місяці.

У січні, березні та квітні також будуть перерахування, в залежності від вартості газу та обсягів споживання теплової енергії. У січні ціна на газ складає 5500 грн за 1000 кубів, відповідно до цього буде розраховуватися знижуючий коефіцієнт. Варто додати, що за січень цей коефіцієнт буде вираховуватись у перших числах лютого.

Міський голова Юрій Вілкул поставив завдання перед тепловиками, щоб вони з максимальною відповідальністю поставилися до роз’яснювальної роботи з цього питання. «Абонентські служби повинні з розумінням ставитися до людей, надавати вичерпні відповіді та роз’яснення по платіжках! Тим більше, місяць добігає кінця і необхідно підготувати інформацію для мешканців щодо нарахувань у січні», - наголосив Юрій Вілкул.

Мер зазначив, що як тільки тепловики виконають розрахунки, вони мають доповісти йому про це, та відкрито і прозоро, по кожному підприємству, повідомити жителям.

Довідково:

24 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1082 "Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів теплової енергії та комунальних послуг у зв'язку із зниженням ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/2020 років. Для реалізації цього права внесено зміни до правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та правил користування тепловою енергією. Підставою для зміни розміру нарахувань за теплову енергію та централізоване опалення є умова, коли ціна природного газу, придбана теплопостачальною організацією у відповідному місяці опалювального сезону, є нижчою від ціни природного газу врахованої у структурі діючих тарифів.

0 коментарів

Останні записи в блогах