Небайдужі серця криворіжців забули страх

17.09.2013, Події
Друкувати

Перед стелою загиблим вогнеборцям біля міського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій відбувся урочистий захід з нагоди Дня рятувальника.

Найперше хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували звитяжців, котрі відійшли у Вічність заради збереження житття інших.

Міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул відзначив низку службовців Почесними грамотами міськвиконкому та у вітальному слові наголосив на особливій значущості покликання рятувальників.

Голова єпархіального відділу Української православної церкви протоієрей Андрій за дорученням архієпископа Криворізького та Нікопольського Єфрема благословив кількох осіб срібними натільними іконками із зображенням святого Георгія Побідоносця. Заступник начальника обласного управління ДСНС Василь Парубенко зачитав наказ про присвоєння криворізьким колегам чергових звань та нагородження нагрудним Знаком Пошани голови Дзержинської районної у місті ради Сергія Степанюка за сприяння роботі ДСНС.

Новенькі погони лягли на плечі й начальнику 42-ї пожежно-рятувальної частини Сергію Юр’єву. Щойно посвячений у капітани, він не надто волів розкривати звичні – звісно ж, для нього – обставини служби. За дванадцять років випадало перебувати в різних вельми скрутних ситуаціях. Можливо, найтяжчим випадком було спасіння трирічної дівчинки: маленька засунула руку до працюючої електром’ясорубки. Сергію випало під наглядом досвідчених хірургів кілька годин з ювелірною точністю розпилювати металічний корпус, щоб звільнити затиснуті ножами пальці дитини.

Для тих, хто обрав мужність собі за буденне ремесло, хто без вагань готовий до саможертовності, поняття «страх» назавжди поступилось обов’язку та внутрішньому наказу: «Треба!», вируючому в серці.

Тарас Затульний, "Червоний гірник". Фото Андрій Трубіцин

0 коментарів
Cусідні новини

Останні записи в блогах