Обвинувачені у справі вбитого криворіжця Олександра Лютова зажадали перекладача з української та закриті засідання

15.02.2019, Події
Друкувати

Учора в Дзержинському райсуді вкотре розглядали справу вбитого студента Олександра Лютова. Цей резонансий злочин був скоєний рік тому. Зловмисники викрали молодого хлопця і вимагали викуп у його рідних. Гроші брали навіть тоді, коли свого заручника вже вбили.

На початку засідання суддя Вадим Сільченко сповістив, що у складі колегії суддів відбулась заміна.

Повноваження судді Романа Скотаря завершились. Автоматичним розподілом до колегії введено суддю Наталію Вікторович.

Учора сплив термін перебування обвинувачених під вартою. Суд подовжив його ще на 60 діб, на підставі того, що ризики невиконання ними своїх процесуальних обов'язків на волі зберігаються.

У такий спосіб судді намагались упередити і незаконний вплив на свідків з боку підозрюваних та інші ймовірні кримінальні правопорушення.

Під час розгляду справи обвинувачені подали колегії низку клопотань. Більшість із них суд ухвалив. 

Підсудні висловили клопотання про можливість вести нотатки за столом, а також - надання їм перекладача з української та переклад документів справи судового процесу.

Попри заперечення прокурора, затримані домоглись проведення судових засідань у закритому режимі. 

Як ми повідомляли раніше, Олександр Лютов зник увечері 4 січня 2018 року. З 8 січня на мобільний матері Олександра почали надходити повідомлення з вимогами про викуп. Викрадачі вимагали від рідних 60 тисяч гривень викупу.
Правоохоронцям вдалося встановити, що гроші зловмисники знімали у банкоматах у різних частинах міста, переїжджаючи на автомобілі «ВАЗ». 

9 лютого всі троє підозрюваних були доставлені до відділення поліції. Це Овчаренко Максим, Усеінка Руслан і Бітко Ігор. Організатором злочину виявився 24-річний раніше судимий мешканець м. Кривий Ріг Максим Овчаренко. Відбуваючи покарання за шахрайство, він вже планував наступний, більш тяжкий злочин.

Усі підсудні - криворіжці 1993 року народження.  Олександра вони зв'язали і відвезли у покинутий будинок одного зі співучасників злочину. Спочатку від батьків хлопчини викрадачі вимагали 60 тисяч гривень. Коли ж отримали їх, захотіли ще 39 тисяч. Загалом частинами лиходії отримали 95 тисяч гривень. 

Протягом цього часу хлопця напихали заспокійливими таблетками. На голові у нього був мішок, руки та ноги зв'язані. Особливий цинізм викрадачі проявили, вимагаючи гроші у згорьованих батьків, коли їхнього сина вони вже вбили. Вбивство сталося 23 січня - 20-річного парубка задушили.

Якщо буде доведено їхню вину, за навмисне вбивство, скоєне групою осіб, на убивць може очікувати довічне ув'язнення.

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах