Традиційно, Кривий Ріг перший в Україні розпочав підготовку до наступного опалювального сезону

23.01.2020, Комуналка
Друкувати

Рішенням січневого виконкому створений штаб з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років відповідних служб. До його складу увійшли підприємства-постачальники житлово-комунальних послуг, підрозділи виконкому, підприємства, що обслуговують міську інфраструктуру.

Директор департаменту розвитку інфраструктури міста Іван Карий доповів міському голові про заходи з підготовки до наступної зими. Зокрема, заплановано підготувати 98 котелень різних форм власності, 124 теплорозподільчих пунктів, здійснити заміну понад 16 км мереж теплопостачання, виконати капітальний ремонт 5 котлів на котельнях державної «Криворізької теплоцентралі» (2) та комунальної «Криворіжтепломережі» (3). Продовжаться роботи з ізолювання тепломереж: Криворіжтепломережа» планує відновити 10 км теплової ізоляції, «Криворізька теплоцентраль» - 8,4 км теплової ізоляції.

«У 2019 році «Криворіжтепломережа» та «Криворізька теплоцентраль» перевиконали план з відновлення теплоізоляції та заміні тепломереж. Як наслідок, буде зменшено споживання енергоресурсів через запобігання охолодження теплоносія, та, відповідно, покращення якості послуг централізованого опалення. Орієнтовна очікувана економія споживання енергоресурсів – понад 200 тис. м3 природного газу та близько 70 тис. кВт-год. електроенергії або близько 1,5 млн грн. за рік», - підкреслив Іван Карий

Важливою складовою підготовки до нового опалювального сезону залишається встановлення приладів обліку тепла. За кошти міського бюджету у 2019 році комунальне підприємство «Криворіжтепломережа» встановило 444 приладів (вузлів) обліку теплової енергії, що дало змогу досягнути 100% рівня забезпечення багатоквартирних будинків – споживачів «Криворіжтепломережі» - лічильниками обліку тепла.

Державна «Теплоцентраль» протягом 2019 року забезпечила встановлення 131 приладу обліку на житлових будинках із 614 запланованих. Робота в цьому напрямку буде продовжуватись у 2020 році.

«Загалом, заходи з обладнання приладами обліку багатоквартирних будинків дозволять більш ніж 320 тис. криворіжцям заощадити на споживанні тепла за рахунок отриманої економії від встановлення лічильників близько 40% (очікувано)», - зазначив І. Карий.

За завданням мера Юрія Вілкула проводиться комплексна робота з реалізації оптимізованої схеми перспективного теплопостачання. І в цьому напрямку місто з 2012 року співпрацює з Європейським Інвестиційним Банком в галузі тепло- та водопостачання.

У 2020 році продовжиться реалізація проєкту «Модернізація системи теплопостачання міста Кривого Рогу (І етап)», який передбачає здійснення децентралізації системи теплопостачання котельної «КМК» КПТМ «Криворіжтепломережа» з виведенням її з експлуатації. У листопаді 2019 року між Мінфіном, Міністерством розвитку громад та територій, Криворізькою міською радою підписано угоду про передачу коштів позики, яка була затверджена рішенням міської ради. Реалізацію проєкту розпочато цьогоріч.

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах