У Кривому Розі впроваджують нові технології у боротьбі з запиленістю

15.11.2019, Події
Друкувати

Для зменшення запиленості повітря, спричиненого діяльністю гірничо- збагачувальних підприємств, керівництво міста впроваджує сучасні технології з пилопридушення відвалів та хвостосховищ. Муніципальною екологічною програмою передбачений відповідний комплекс природоохоронних заходів - «зелені технології».

Про те як і в якому обсязі їх виконують промислові підприємства, а також про нові технології в боротьбі із запиленістю йшла мова на засіданні Ради екологічного планування під головуванням мера Юрія Вілкула.

За даними лабораторії спостережень за станом атмосферного повітря Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, середньорічні концентрації забруднюючих речовин перевищують гранично допустимі з пилу в 1,5-3 рази. Найвищі концентрації пилу спостерігаються у житловій зоні, яка межує з відвалами та хвостосховищами промислових підприємств.

Міський голова сказав: «Проблемним питанням у нашому місті є запиленість повітря. Про це свідчать високі концентрації пилу та звернення мешканців щодо запилення повітря від проммайданчиків, хвостосховищ та відвалів промислових підприємств. На сьогодні, найбільш ефективним способом у боротьбі із запиленістю є «зелені технології». Завдяки залученню науковців «зелені технології» пилопригнічення вже застосовуються на Центральному, Інгулецькому, Північному та Південному гірничо-збагачувальних комбінатах. Протягом 2017-2018 років завдяки висадці рослинності на відвалах та хвостосховищах закріплено поверхню площею понад 200 га».

Однак, міська влада разом із громадськими організаціями, вченими не зупиняється на досягнутому. «Екологічні вимоги до охорони довкілля і забезпечення екологічної безпеки жителів підвищуються, а тому в рамках міської екологічної програми ми передбачили захід щодо використання технічного компосту, як кінцевого продукту переробки твердих побутових відходів при гірничотехнічній, біологічній рекультивації земель та заходів з пилопридушення», - зазначив мер.

У Кривому Розі стартував проєкт з будівництва заводу з переробки побутових відходів під час діяльності якого планується отримувати RDF паливо (44 801 тон/рік) та технічний компост (48 399 тон/рік). Це одразу дозволить вирішити кілька проблем. По-перше – впровадження європейських принципів поводження з відходами, по-друге – прискорення темпів рекультивації порушених земель та активне впровадження «зелених технологій» пилопригнічення відвалів й хвостосховищ. А головне – реалізація цих заходів сприятиме забезпеченню мешканців безпечним для життя і здоров’я довкіллям.

За підсумками засідання міський голова Юрій Вілкул дав доручення підприємствам: «АрселорМіттал Кривий Ріг», Південний ГЗК, Північний ГЗК, Центральний ГЗК, Інгулецький ГЗК, «Суха Балка», «Кривбасзалізрудком», «ХайдельбергЦемент Україна», ТОВ «Рудомайн», «Метінвест КРМЗ», структурний підрозділ ПрАТ «ММК ім. Ілліча» забезпечити виконання Міської екологічної програми щодо використання технічного компосту починаючи з 2024 року.

Також, планується підписання меморандуму про порозуміння і готовність використання технічного компосту в рамках реалізації заходу міської екологічної програми.

Довідково: 7 листопада відбулося засідання тимчасової робочої групи з реалізації проекту будівництва сміттєпереробного заводу. До складу керуючого комітету залучено генеральних директорів найбільших промислових підприємств, науковців Криворізького національного університету та Національної академії наук України, Міністерства енергетики та захисту довкілля.

0 коментарів

Останні записи в блогах