Яка квартплата в Кривому Розі для дитини війни?

03.12.2014, Комуналка
Друкувати

- Читала в «Червоному гірнику», що з жовтня змінено соціальні стандарти щодо порядку пільгової оплати житлово-комунальних послуг, - говорить Валентина Василівна з вул. Кропивницького, 83. - Я - дитини війни, мене цікавить, як ці зміни вплинули на пільги для дітей війни щодо квартплати. Бо надто велика вона в нашому будинку виходить.

Дійсно, з початку жовтня урядовою постановою запроваджено нові соціальні стандарти для тих верств населення, яким держава надала пільги з оплати житлово-комунальних послуг. Зважаючи на численні звернення щодо цього, потрібно особливо підкреслити, що ні процент пільгової оплати, ні перелік послуг для надання цих знижок, ні перелік самих пільговиків урядовим рішенням не змінювалися. Змінилися лише ті нормативи, на які поширюється дія наданих державою пільг, - у переважній більшості вони були зменшені.

Одначе, як уже зазначалося, перелік житлово-комунальних послуг, на які поширюються пільги, не змінився. Тому нагадаємо шановній Валентині Василівні, а заразом й усім іншим дітям війни, що вони мають право на знижку на комунальні послуги, як це й зазначено у законі, але не на житлові. Утримання будинку і прибудинкової території - яке люди за звичкою називають квартплатою - відноситься не до комунальних послуг, а саме до житлових. Тому ні раніше, ні зараз на цей вид послуг дія пільг дітей війни не поширювалася і не поширюється. Відтак, за утримання будинку і прибудинкової території діти війни мають платити на загальних підставах.

Якщо плата за житлово-комунальні послуги видається непосильною для сімейного гаманця, тоді радимо звертатись за житлово-комунальною субсидією до районного управління праці та соціального захисту населення, у даному випадку — Саксаганського району. Пряма лінія щодо надання цього виду адресної державної допомоги для саксаганців працює в робочі дні з 8.30 до 17.00 (перерва з 12.30 до 13.00) за телефоном 64-43-83.

Едуард Білик, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах