Юрій Вілкул: «Ми мобілізували всі ресурси для захисту криворіжців та допомоги медикам у боротьбі з вірусом. Криворізькі лікарні продовжують отримувати сучасне обладнання»

28.07.2020, Медицина
Друкувати

За час роботи міського штабу з подолання КОВІД-19 лікарні міста вже отримали 40 апаратів штучної вентиляції легень.

Навіть у складних умовах пандемії місто акумулює ресурси всіх рівнів для підтримки та забезпечення медичної галузі Кривого Рогу. Сьогодні дві криворізькі лікарні в Тернівському районі отримали шість апаратів штучної вентиляції легень експертного класу. Це стало можливим завдяки співпраці міської влади з підприємствами міста.

Лікувальна база міських лікарень №7 та №8 завдяки допомозі Фонду Рината Ахметова та компанії Метінвест поповнилася сучасною й високоточною апаратурою. Обладнання новітнє і стане затребуваним не тільки під час боротьби з коронавірусом, а й в подальшому при наданні екстреної допомоги та транспортуванні важких пацієнтів.

Під час передачі нового обладнання криворізьким лікарням, міський голова Юрій Вілкул сказав: «З першого дня карантину в Україні ми мобілізували всі можливі сили для того, щоб максимально допомогти медикам впоратися з вірусом і захистити криворіжців. Ті ресурси, які місто вклало у подолання коронавірусної хвороби, виправдали себе. Окрім забезпечення спільними зусиллями наших лікарень дефіцитним передовим обладнанням, нам вдається своєчасно і в належному обсязі проводити тестування, обстежувати городян і працівників медустанов, боротися з ускладненнями коронавірусу і десятками інших захворювань. Від міста, від усіх криворіжців я вдячний Фонду за таку підтримку, це дієвий внесок у боротьбу з пандемією».

«Апарати ШВЛ, які ми сьогодні отримали, - серед найсучасніших у світі.  Разом з тим, вони прості у використанні й значною мірою виключають людський фактор. Ми вдячні за таку увагу й підтримку наших закладів, медикам завжди важливо бути впевненими, що свої знання, навички вони можуть застосувати для порятунку людей, маючи все необхідне», - підкреслив головний лікар Криворізької міської лікарні № 7 Петро Стародубський. 5 анестезіологів уже пройшли навчання та отримали сертифікати для роботи на нових апаратах.

«Кривий Ріг з початку пандемії є ключовим містом для Метінвесту щодо надання допомоги у боротьбі з коронавірусом. Ми спільними зусиллями з представниками влади, медиками працюємо задля того, щоб подолати нові виклики й допомогти людям. Ці апарати й після пандемії рятуватимуть життя пацієнтів», - наголосив Андрій Скачков, генеральний директор Північного ГЗК компанії Метінвест.

Загалом за період карантину лікувальні заклади міста отримали 40 апаратів штучної вентиляції легень: 24 – за кошти міста, 9 – надійшли централізовано, 7 - допомога підприємств та депутатів різного рівня. Наразі в Кривому Розі 157 діючих апаратів ШВЛ. Крім того, з резервного фонду міста було виділено кошти на придбання моніторів стеження за параметрами фізіологічних функцій пацієнта, кисневих концентраторів, засобів індивідуального захисту: захисних масок, костюмів, щитків, рукавичок, респіраторів, халатів ізоляційних, шапочок, окулярів, бахил, дезрозчину. За  фінансової підтримки міста інфекційна лікарня придбала вкрай необхідне обладнання: ЕКГ, дефібрилятори, опромінювачі, дистилятори, інфузомати, дозатори, насоси та функціональні ліжка для реанімаційного відділення. У лікарнях міста  встановлені та працюють 20 дезінфекційних рамок.

Величезну допомогу місту та криворіжцям надав і Фонд Олександра Вілкула «Українська перспектива». З березня Фонд «Українська перспектива» закупив на приватні кошти й передав для криворіжців понад 800 тисяч різних засобів індивідуального захисту. Допомогу Фонду «Українська перспектива» отримали ветерани та пенсіонери, медзаклади міста, воєнізовані підрозділи та правоохоронні органи, комунальні служби, транспортники, релігійні громади, сім'ї загиблих та зниклих безвісти в АТО. Системна робота велася Фондом і за іншими напрямками. Було організовано пошиття захисних костюмів у Кривому Розі, оскільки по Україні це найгостріший дефіцит. Пошито та передано до закладів охорони здоров'я понад 1470 шт. Закуповувалися і передавалися в 4-у, 5-у і 17-у міськлікарні захисні екрани – понад 100 шт. Респіратори класу П-3 - у 7-у міськлікарню. До центру лабораторних досліджень у Кривому Розі Фондом передано 500 ізоляційних халатів, 40 захисних костюмів, захисні окуляри та шоломи. Були надані та щодня працювали в інфекційній лікарні й в Центрах ПМСД 7 мікроавтобусів. Волонтери надавали допомогу у формуванні 5960 продуктових наборів тощо. 

0 коментарів

Останні записи в блогах