Юрій Вілкул: «Задля безпеки та комфорту городян продовжуємо модернізацію освітлення міста»

07.08.2020, Події
Друкувати

У Кривому Розі успішно продовжується модернізація мереж зовнішнього освітлення. Цьогоріч йде робота на 5 об’єктах – капітальна реконструкція освітлення на вулицях Петра Калнишевського, Лермонтова та проспектах Гагаріна, Металургів, Миру. На перших трьох роботи вже завершено, четвертий вийшов на фінішну пряму, на останньому об'єкті вже розпочато підготовчі роботи.

Міський голова Юрій Вілкул провів робочу нараду по ходу робіт на проспекті Металургів. Підрядники доповіли – об'єкт буде завершено найближчим часом. Зараз тут вже змонтовано 326 світлодіодних світильників на 6,3 км кабелю, оновлено 3 шафи керування зовнішнім освітленням. До повного завершення робіт залишилось виконати монтаж 173 світильників та 1,5 км кабелю, оновити 2 шафи.

«Світле місто – це перш за все безпека криворіжців, тому до цього питання ми підходимо комплексно. Ми не лише освітлюємо проїжджу частину, а й тротуари і, найголовніше, пішохідні переходи. Окрім того, що нове освітлення якісніше та енергоощадне, ми ще й значно збільшуємо кількість ліхтарів. Наприклад, на проспекті Металургів до реконструкції їх було 253, зараз встановлюється 549», - зазначив Юрій Вілкул.

У ході реконструкції мереж освітлення замість старих світильників встановлюють сучасні ЛЕД (світлодіодні), це дозволяє, не виходячи за межі потужностей використання електричної енергії, що існують, здійснити освітлення пішохідних доріжок (тротуарів) з обох боків вулиць та проспектів, обладнати додатковим освітленням пішохідні переходи.

Термін служби нового освітлення, на відміну від традиційних ламп, більший у 4-6 разів, до того ж, воно освітлює більшу площу, має високу світловіддачу, стійкість у роботі при негативних температурах, економічність у споживанні електричної енергії. До переваг ЛЕД-світильників належить і те, що вони не містять небезпечних речовин, які потребують утилізації.

У ході реконструкції мереж буде замінено шафу керування зовнішнім освітленням зі встановленням нових терміналів управління і контролем GSM стандарту.

10 серпня заплановано початок робіт і на проспекті Металургів, там уже зараз бригади підрядників розпочали підготовчі роботи.

Також на цей рік заплановано реконструювати ще одну велику мережу освітлення на мікрорайоні Всебратському. Там світильники будуть встановлені як на центральній дорозі, так і на внутрішньоквартальних, та на прибудинкових територіях житлових будинків. Зараз на Всебратському вже змонтовано 103 світильники.

Окрім капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення по центральних вулицях, у Кривому Розі вже реалізовано проєкти по внутрішньоквартальних дорогах та прибудинкових територіях, вулицях приватного сектора, а саме: вул. Миколи Ходича від вул. Цвейга до будинку №9 на вул. Миколи Ходича, від вулиці Петра Калнишевського вздовж річки Саксагань до будинку №25 по вулиці Черняховського, на вулиці Чарівній від будинку №1Б до будинку №8 та вул. Закарпатській від будинку №1 до будинку №33, на прибудинковій території житлових будинків №№2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 по вулиці Карбишева, по вулицях Урюпінській, Праці та Лаштоби.

0 коментарів

Останні записи в блогах