З теплими словами та подарунком: керівництво міста привітало визволительку Кривого Рогу

21.02.2020, Події
Друкувати

Напередодні 76-ї річниці визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників Кривий Ріг вшановує героїв, які боронили криворізьку землю від ворога.

На превеликий жаль, у Кривому Розі все менше залишається ветеранів Другої світової війни. Серед них - 112 фронтовиків, в тому числі - визволителька міста Погорілова Валентина Іванівна, учасниця бойових дій, фронтова медична сестра, ветеран праці. Мер Юрій Вілкул і радник міського голови Костянтин Павлов особисто відвідали та привітали Валентину Іванівну. З теплими словами вони вручили ветерану подарунок від міста і квіти.

«Минуло 76 років з того часу як звільнили Кривий Ріг від нацистських загарбників. Але пам’ять про ті події жива й досі. І не лише в меморіалах та обелісках, вона живе в нас, наших дітях та онуках, правнуках. Наш святий обов’язок - зберігати цю пам’ять для прийдешніх поколінь. Для кожного з нас слово «ветеран» - це гордість і повага. Ваш подвиг у воєнний час і післявоєнна праця з відновлення міста буде для нас прикладом. Ми шануємо ваш героїзм та мужність», - сказав, звертаючись до Валентини Іванівни міський голова Юрій Вілкул.

Валентина Погорілова у воєнні роки служила фронтовою операційною медичною сестрою. Брала участь в боях на території України, Молдови, Югославії, Угорщини. У 1945 році була поранена. Після війни Валентина Іванівна присвятила життя порятунку людей, працювала медсестрою більше 50 років.

«Так, було складно і страшно, але ми не думали про страх, було тільки одне бажання - перемогти! Було все: і біль, і смерть, і радість, і любов. Так, я зустріла своє кохання і ми разом прожили більше 60 років. Зараз у мене є онука, підростають двоє правнуків та 2 праправнука. І це – моє щастя!», - зазначила Валентина Погорілова.

Вона подякувала керівництву міста за турботу і підтримку, а головне, що її пам’ятають і опікуються нею.

"Ми давно знайомі з Валентиною Іванівною. Такі люди як вона - справжній золотий фонд нашого міста, безцінне джерело пам'яті, знань і досвіду. А ще - тих життєвих принципів, яких ми обов'язково повинні слідувати - мужності і любові до рідної землі", - додав радник міського голови Костянтин Павлов.

У суботу, 22-го лютого – у день визволення міста, о 10.00 розпочнуться урочисті заходи біля Меморіального комплексу на проспекті Миру – покладання квітів, церемонія запалення факелів біля монумента «Перемога», гратиме муніципальний духовий оркестр, проспектом пройде колона військової техніки часів війни та повоєнного періоду, урочиста хода з нагоди 76-ї річниці визволення міста Кривого Рогу від нацистських загарбників. У Пам’ятній дзвіниці пролунають дзвони та запалять свічки пам’яті на честь учасників бойових дій та загиблих воїнів.

0 коментарів

Останні записи в блогах